We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Najlepsze p​ł​yty to sk​ł​adanki

by Spekulant

supported by
/
  • Streaming + Download

    Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
    Purchasable with gift card

      €3 EUR  or more

     

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.

about

​W roku 2000 zespół Spekulant nagrał płytę, na zamówienie startującej sieci zakupów TV Shopping Quest z Torunia. Była autorskim materiałem, lecz miała udawać składankę największych przebojów z lat 80 i 90, aby uniknąć płacenia tantiemów.

www.youtube.com/watch?v=495-BF9WsMo

Płyta zatytułowana "Najlepsze płyty to składanki" okazała się kompletną klapą. Materiał Spekulanta ku zgrozie szefów TV Shopping Quest nie przypominał przebojów, na których miał się wzorować. Reklama w TV została ściągnięta po zaledwie kilkunastu emisjach. Wkrótce potem Shopping Quest, prowadzone przez niedoświadczonych biznesmenów, przestało istnieć, a jej pozostałości zostały rozparcelowane po innych toruńskich firmach.

Rozczarowani muzycy Spekulanta, którzy wyobrażali sobie kariery godne IRA i DeMono rozwiązali zespół. Przez następne lata grali stricte hobbystycznie dając się poznać na scenie bluesowej, metalowej i awangardowej.

Po blisko 20 latach oryginalny skład Spekulanta spotkał się ponownie w studio by zremiksować, zremasterować, a czasem wręcz uaktualnić utwory, z płyty nagranej dla Shopping Quest. Jedynym wydawnictwem z kilkunastu, które odpowiedziało na pytanie o wydanie płyty było Insult Records.

Teledyski:
Zniknęli mi świat: youtu.be/zrAkwX6N-hU
Tęskno mi za średniowieczem: youtu.be/q0ty1ZgY3MM
Behemoth na Eurowizji: youtu.be/OIjFzHQB1MY

credits

released May 5, 2019

license

all rights reserved

tags

about

Insult Records Bydgoszcz, Poland

​Insult Records is an independent record label and music video producer. We're interested in rock, metal, blues, electronic and experimental music, including dark ambient, noise, 80's retro synth wave. And who knows what else?

contact / help

Contact Insult Records

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

Insult Records recommends:

If you like Najlepsze płyty to składanki, you may also like: